GUIDED COMPACT CYL. TO D.25 (BRONZE BUSHING)
| Cylinder Bore | 25 mm (1'') |
| Stroke | 200 mm (8'') |
| Material | Aluminium |
| Cylinder Shape | Square |
| Action | Double Action |
| Seals | NBR |
| Standard | Magnetic |
| Reparable | Yes |
| Bracket Type | Bronze Busching |
| Cylinder Bore | 25 mm (1'') |
| Stroke | 200 mm (8'') |
| Material | Aluminium |
| Cylinder Shape | Square |
| Action | Double Action |
| Seals | NBR |
| Standard | Magnetic |
| Reparable | Yes |
| Bracket Type | Bronze Busching |