ECOMPACT CYL d.50 , ADJ CUSH, MALE, DBL ACT OPTION FPM SEALS
| Cylinder Bore | 050 mm (2'') |
| Stroke | 80 mm (3'') |
| Material | Aluminium |
| Cylinder Shape | Square |
| Action | Double Action |
| Seals | FPM (Viton) |
| Option | Male Thread / Cushion |
| Reparable | Yes |
| Cylinder Bore | 050 mm (2'') |
| Stroke | 80 mm (3'') |
| Material | Aluminium |
| Cylinder Shape | Square |
| Action | Double Action |
| Seals | FPM (Viton) |
| Option | Male Thread / Cushion |
| Reparable | Yes |